به گزارش بانی فیلم

 با نزدیک شدن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب علی دارابی معاونت امور استان ها که از زمان روی کار آمدن خود سعی کرده نگاه ویژه تری به تولیدات بومی و مراکز استان ها داشته باشد، این بار هم در نشست خبری که به همین مناسبت برگزار شد، به اهم برنامه های امور استان ها اعم از تولید برنامه ها، انیمیشن ها و مستندها پرداخت که تولید سریال ها یکی از مهمترین اقدامات معاونت امور استان ها در این زمینه است که به آن در این نشست پرداخته شد.

از جمله سریال هایی که هر کدام مراحل مختلف تولید در استان ها را پشت سر می گذارند که برخی از آنها تا ایام دهه فجر آماده پخش از شبکه های سراسری خواهند شد و برخی از آنها نیز در مرحله نگارش فیلمنامه و یا پیش تولید به سر می برند.

در این خصوص عباس فاطمی رییس مرکز سیمای استان ها در گفت و گو با بانی فیلم در خصوص سریال مس که در دست تولید می باشد  توضیحاتی داد که در ذیل می آید.

«مس» در زنجان

سید عباس فاطمی درباره سریال مس که آماده پخش میباشد به بانی فیلم گفت:

ما سعی می کنیم ۵ سریال تا پایان سال را به پخش برسانیم. از جمله سریال «مس» با نام های قبلی «دلواپسی» و «پرواز پروانه ها» که در مرکز زنجان تولید می شود.

این سریال توسط عبدالرضا صادقی جهانی به سفارش سیمای استان ها در مرکز زنجان تولید شده است که از کارگردانان جوان اما خوش آتیه ای است و ساخت چندین کار خوب در کارنامه کاری خود  فیلم کیمیا با بازی هنرمند با سابقه سینما تئاتر و تلویزیون  مهدی هاشمی – فیلم عبور از تاریکی که در چهل سالگی انقلاب بازپخش آن در شبکه های مختلف انجام پذیرفت و چندین سریال و فیلم دیگر را  دارد که من بعد اسم این کارگردان جوان ( احسان صادقی ) را در آثار فاخر تلویزیون بیشتر خواهید شنید.

پیش از این  احسان صادقی کارگردان این سریال در گفت و گو با بانی فیلم در این باره عنوان کرده بود که این سریال در 26 قسمت تولید می شود و احتمالا از شبکه سه و یا شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

احسان صادقی  اکنون در حال اتمام نگارش فیلم سینمایی روحینا با محوریت مدافعان حرم بخصوص مدافعان حرم لشکر فاطمیون و مصائب همسران شهدا میباشد که بزودی بعد از اتمام سریال مس ( اکسیر ) جلوی دوربین این کارگردان جوان خواهد رفت .

در خلاصه داستان این سریال ( اکسیر )  آمده است :

برای اکبر بسیار سنگین است که خانواده فرهمند مراسم عقد دخترش را بهم می زنند چون نگار بخاطر تصادف پایش می لنگد.

اکبر از صنعتگران مس زنجان به خاطر اوضاع وخیم بازار با پیشنهاد دوست دوران دبیرستانش جمشید وارد بحث واردات می شود که سر از قاچاق مس در می آورد در این فرآیند اکبر در فضاهائی حضور می یابد که ناخواسته وارد داستان اعتیاد می گردد.

 در این میان پارسا هم دانشگاهی نگار شیفته نجابت و نبوغ او می شود این دو از دانشجویان دانشگاه علوم پایه که از معتبرترین دانشگاههای جهانی است هستند .

 اما مادر پارسا به دنبال آن است که شهرزاد دختر دائی وی را به عقد پسرش در آورد و پارسا نمی داند این مسئله را چگونه با مادرش در میان بگذارد …

مجید مشیری ، نازنین رحیمی ، رامین راستاد ، کیانوش گرامی ، خشایار راد ، مرتضی کاظمی، فرحناز منافی ظاهر، وحید شیخ زاده ، سیروس میمنت ، مهری آل آقا ، حشمت آرمیده ، افسانه شاهسواری ، اسحاق نوفر ، معراج کرمی ، علی کریمی ،  اکبر اوصانلو ،  شراره درشتی ، لیلا بوشهری ،  متین گودرز وند ، فرج گلسفیدی و بازیگران این سریال هستند.

پاسخی بگذارید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند. موارد ضروری مشحص شده ند *

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

پاک کردن ارسال